Posudek střechy pro fotovoltaiku

Uvažujete o umístění fotovoltaiky nebo solární elektrárny na Vaši střechu? Pokud ano, tak nesmíte zapomenout na statický posudek střechy. U plochých střech je přitížení podstatně vyšší než u šikmých střech. Na plochých střechách je přitížení cca 45 kg/m2 (20 kg/m2 samotné FVE panely a 25 kg/m2 je přitížení od konstrukce a zátěže, která zabraňuje překlopení větrem). Na šikmých střechách je většinou přitížení do 25 kg/m2.

Nabízíme Vám vyhotovení statického posudku střechy pro fotovoltaiku ONLINE a za skvělou cenu. Nezáleží, zda jste firma (průmyslový objekt / areál) nebo menší domácnost (rodinný dům apod.), stačí vyplnit náš objednávkový formulář. Budeme od Vás potřebovat zaslat informace o Vaší střeše a my Vám vypracujeme posudek.

Fotovoltaika
Statický posudek střechy pro fotovoltaiku.
14 900 Kč vč. DPH
  • vyhotovení do 14 dnů
  • 100 % garance spokojenosti
  • doprava zdarma
Objednat
Fotovoltaika pro firmy
Statický posudek střechy pro fotovoltaiku.
25 000 Kč bez DPH
  • vyhotovení do 14 dnů
  • 100 % garance spokojenosti
  • doprava zdarma
Objednat

Snese Vaše střecha přitížení?

Domníváte se, že Vaše střecha je v pořádku a dokáže přenést přitížení. Je přeci jen trochu zrezlá a zatím nespadla, tak proč by nezvládla zatížení navíc? Na dalších 50 nebo 80 let? To už se asi jistota ztrácí, že? Co když dodám, že si musíte být 100 % jistí, že vydrží? Od toho jsme tu my, abychom toto garantovali, ale někdy to znamená, že je potřeba Vaši konstrukci střechy zesílit, abychom se mohli zaručit. Nicméně zodpovědnost není jen na nás, protože každý majitel nemovitosti je povinen o konstrukce pečovat, a to dle normy ČSN 73 2604 a nařízení vlády NV č. 378/2001 Sb. a § 4 zákona č. 309/2006. Dále je povinen u
ocelových konstrukcí provádět pravidelné revize a zjištěné vady (např. chybějící šrouby, vadné nebo chybějící svary, koroze nosných profilů apod.) následně odstraňovat.

Fotovoltaika na balkon

V poslední době je snaha využít každé místo, kam dopadá slunce, proto se stává hitem fotovoltaika na zábradlí balkonů a toho využívá čím dál více majitelů bytů v bytových domech. Konstrukce, na které se solární panely zavěšují je řada, a proto je potřeba takové atypické konstrukce posoudit, aby nehrozilo, že při věším větru Vám elektrárna uletí nebo spadne z 10. podlaží panelového domu. Cena takových posudků je 6 900 Kč vč. DPH.

Jaké podklady budeme od Vás potřebovat?

  • Abychom mohli správně posoudit Vaši konstrukci střechy potřebujeme od Vás informace, jak z čeho je střecha zhotovena. K tomu potřebujeme výkresy střechy (např. krov) nebo řez s popsanými prvky.
  • Uvažovanou max. hmotnost FVE panelů vč. konstrukce, na které bude fotovoltaika ukotvena.
  • Fotografie stávající konstrukce nám pomohou při představě o Vaší střeše.