SERIÁL REKONSTRUKCE KOUPELEN – 2. díl – GRAFICKÝ NÁVRH

Grafické vizualizace koupelny Vám pomohou s představou o budoucí podobě rekonstruované koupelně a WC. Grafický návrh lze poměrně snadno upravit nebo změnit a tak lze nalézt ideální řešení na míru. Vizualizace může být zpracována pro rekonstrukci bytového jádra, kuchyňskou linku nebo celého bytu.

Součástí grafického návrhu mohou být povrchové úpravy stěn a podlah včetně vybraných dekorů a barev keramických obkladů a dlažeb, které vykreslují budoucí stav po realizaci. Stačí, když si vyberete vzor z katalogů výrobců a designér bude mít k dispozici půdorysné schéma koupelny a WC. Do návrhu lze umístit i vybrané zařizovací předměty, sanitu (vana, sprchový kout, umyvadlo i koupelnový nábytek). Takový návrh bude sloužit nejen pro Vaši lepší představu o budoucí podobě, ale také jako podklad pro nákup dlažeb a obkladů. Budete znát velikosti ploch, počet dekoračních lišt či dekoračních obkladů nebo plochu pro mozaiky, apod.

Pro další informace o grafických návrzích a jejich realizaci můžete kontaktovat spolupracující architekty v Praze – ateliéry creacterMITIS, v Českých Budějovicích – ateliér +arch, v Jablunkově – ateliér nodum – na, v Plzni – ateliér TOJAKO.

Služby spojené se zpracováním grafických návrhů

  • Zaměření stavby, grafické studie a návrhy,
  • autorský a technický dozor,
  • statický posudek bytového jádra,
  • prováděcí dokumentace stavby (kladečský plán obkladů a dlažeb, apod.).

Grafická studie

Studie je první fáze návrhu, ve které se provede rozbor Vašich požadavků a představ o stylu a designu nové koupelny nebo WC. V této fázi se provede předběžný návrh povrchových úprav (tzn. materiálu či barevného schématu) tak, aby byl prostor sladěn se zbývající částí bytu.

Zaměření stavby

Pro grafický návrh budoucí koupelny a WC je většinou dostačující zaměření provedené klientem. Před zhotovením podrobného projektu (prováděcí dokumentace) je nezbytné podrobné zaměření nebo projekt rekonstrukce. Předejdete tak případným problémům a nerovnostem, které budete muset v průběhu stavby vyřešit.  

Realistické vizualizace a grafický návrh

Realistické vizualizace koupelny a WC jsou výsledkem Vašich představ a požadavků, grafické studie a rozměrových možností prostoru Vaší koupelny. Součástí grafického návrhu je i položkový rozpočet navrhovaného díla.

Statický posudek bytového jádra

Statický posudek je papírový dokument, který popisuje konstrukční systém domu. Zejména popisuje navrhované stavební úpravy bytového jádra a posuzuje jejich vliv na statiku stavby. Přílohou je půdorysné schéma původního stavu bytu a návrh nové dispozice bytu. My Vám nabízíme vyhotovení statického posudku bytového jádra rychle, kvalitněonline a za skvělou cenu.

Autorský a technický dozor

Zpracovatel grafického návrhu na Vaše přání poskytne též autorský nebo technický dozor nad prováděnou rekonstrukcí. Dohlédne na dodržování projektu, ale zároveň na technologické postupy během výstavby a aplikované materiály.