SERIÁL REKONSTRUKCE KOUPELEN – 6. díl – CENÍK REKONSTRUKCE KOUPELNY A JÁDRA

Ceník rekonstrukce bytového jádra v panelovém bytě. Levná rekonstrukce koupelny. Kolik Vás bude stát renovace koupelny, cena projektu, statického posudku. Většina z Vás (stavebníci, investoři) se ptáte, kolik bude stát přestavba bytového jádra na novou koupelnu. V následujícím článku jsme pro Vás připravili 3 varianty s orientačními cenami. Ceny se budou lišit v každém kraji nebo městě (Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Ústí nad Labem, Hradec Králové, Liberec, Jihlava, Pardubice nebo Plzeň) podle konkrétního dodavatele, ale uvedené ceny jsou reálné.

Kvalitní společnost zpracuje položkový rozpočet rekonstrukce Vaší koupelny na míru, podle možností a situace ve Vašem bytovém jádře. Cena standardní rekonstrukce umakartového jádra v panelovém bytě se pohybuje v rozmezí od 95 tis. Kč do 170 tis. Kč. Výsledný rozpočet nejvíce ovlivňuje náročnost stavebních úprav, zejména výběr zařizovacích předmětů (vana, sprchový kout, výtoková baterie, závěsné WC) a výběr obkladů a dlažeb (200 až 3500.- Kč/m2).

Levná rekonstrukce koupelny (cena od 95 000 Kč s DPH)

V této variantě jsou zařizovací předměty i technologie standardní. Stěny jsou provedeny z voděodolného (impregnovaného) sádrokartonu. Tloušťka stěn je 100 mm. Nové obklady jsou použity z levnější řady podle Vašeho výběru za cenu do 150 Kč/m2. V ceně je kromě demontáže stávajícího umakartové jádra, montáže sádrokartonových příček, instalace vody a odpadů, elektroinstalace, obkladů stěn včetně spárovací hmoty i vana s obezděním přesnými tvárnicemi, umyvadlo s pákovou baterií, WC kombi s podomítkovou splachovací nádržkou a interiérové dveře s ocelovými zárubněmi.

Ekonomicky výhodná rekonstrukce koupelny (cena od 115 000 Kč s DPH)

Zařizovací předměty i technologie je i v této variantě standardní. Stěny jsou provedeny z přesných tvárnic (např. Ytong, Porfix, apod.). Tloušťka stěn je 50 až 100 mm. Obklady jsou použity podle Vašeho výběru za cenu do 300 Kč/m2. V ceně je kromě demontáže stávajícího umakartové jádra, zdění nových příček z přesných tvárnic včetně armovací síťky a perlinky, instalace vody a odpadů, elektroinstalace, obkladů stěn včetně spárovací hmoty i vana s obezděním přesnými tvárnicemi a revizním otvorem, umyvadlo s pákovou baterií s keramickou kartuší, WC kombi s podomítkovou splachovací nádržkou a interiérové dveře s ocelovými zárubněmi.

Standardní rekonstrukce koupelny (cena od 158 000 Kč s DPH)

Zařizovací předměty i technologie jsou v této variantě na vyšší kvalitativní úrovni. Stěny jsou provedeny samozřejmě z přesných tvárnic (např. Ytong, Porfix, apod.). Obklady jsou použity podle Vašeho výběru za cenu cca 400-500 Kč/m2. V ceně je kromě demontáže stávajícího umakartové jádra, zdění nových příček z přesných tvárnic včetně armovací síťky a perlinky, instalace vody a odpadů, elektroinstalace, obkladů stěn včetně spárovací hmoty i akrylátová vana s obezděním přesnými tvárnicemi a revizním otvorem, umyvadlo s pákovou baterií s keramickou kartuší, WC kombi s podomítkovou splachovací nádržkou a interiérové dveře s obložkovými zárubněmi v barevném odstínu podle Vašeho výběru. Jedná se o velmi elegantní a moderní koupelnu.

Ostatní náklady nutné k úspěšné realizaci rekonstrukce koupelny

Před samotnou realizací renovace koupelny v panelovém bytě je stavebním úřadem nebo bytovým družstvem vyžadována projektová dokumentace nebo statický posudek.

Stavební projekt rekonstrukce koupelny (cena od 5 400 Kč s DPH)

Projektovou dokumentaci stavebních úprav bytu, resp. rekonstrukce umakartového jádra, vyhotovujeme v souladu vyhláškou č. 499/2006 Sb. o dokumentaci staveb tak, jak to vyžaduje příslušný stavební úřad. Projednání s příslušným stavebním úřadem je již na každém stavebníkovi. Stavební práce je možno začít až po obdržení souhlasného stanoviska stavebního úřadu.  V případě zájmu o takový projekt nás kontaktujte.

Statický posudek bytového jádra (cena od 2 950 Kč s DPH)

Neodborným zásahem do statiky panelových domů lze ohrozit celou stavbu!

Stěny v panelových domech mají někdy jen 14 cm a i takové mohou být nosné. Někteří se mylně domnívají, že pokud do takové stěny prorazíme otvor na dveře, nic nehrozí. Havárie se nemusí stát ihned. Jakmile se nešetrných zásahů sejde ve stejném domě více, konstrukce se může i zřítit. Při navrhování rekonstrukcí panelových bytů se používají jiné technologické postupy než u zděných staveb. Odborný statický posudek Vám nabízíme za cenu od 2950 Kč včetně DPH, více zjistíte z naší nabídky.